Zeman v Jordánsku a Mussoliniho bílý lev

11. února 2015 v 22:09 | Pomeranč |  Aktuality a myšlenky
Na našeho pana prezidenta má většina lidí dosti nepěkný názor. Víceméně ho mám i já. Poslední dobou si ale doopravdy nemohu odpustit fakt, že ačkoli se Miloš Zeman chová často VELMI nevhodně, má také často inteligentní a logické názory, se kterými naprosto souhlasím.

Včera, 10.2.2015, byl například na oficiální návštěvě v Jordánsku, kde jordánskému králi Abdalláhovi II. udělil Řád bílého lva za boj proti džihádistům. Abdalláh II. mu za to na oplátku udělil nejvyšší jordánské vyznamenání, Řád al-Husajna bin Alího. "S terorismem se nevyjednává, s terorismem se bojuje. Nejen slovy, ale i činy. ČR plně podporuje váš boj s islámským státem." konečně Zeman prohlásil něco, na co můžeme být právem hrdí.
Pozn.: Jordánsko začalo doopravdy bojovat proti IS až poté, co zajatý jordánský pilot byl radikalisty UPÁLEN V KLECI ZAŽIVA.

Jak jsem tak hledala ty informace, narazila jsem na historii Řádu bílého lva. Jedná se o nejvyšší státní vyznamenání České republiky. Bylo uděleno jak Nikolu Teslovi, Edvardu Benešovi nebo Billu Clintonovi, tak také i "osobnostem" jako Benito Mussolini nebo Fidel Castro. "Benito Mussolini obdržel Řád bílého lva I. třídy v době, kdy ještě ani on sám netušil, že bude v čele fašistické strany, se kterou se pak ujme moci v Itálii. Tehdy Mussolini na různých mezinárodních konferencích vystupoval jako velký obhájce Československé republiky, vyjadřoval jí sympatie a podporu při jednáních, kterých se zástupci Československa účastnili. Dá se říci, že v té době byl ten řád udělen oprávněně." říká historik Oldřich Lukš.


Wow, wow, wow. Co se člověk nedozví ve světě internetu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama