Leden 2015

Specullo

31. ledna 2015 v 0:32 | Pomeranč |  Fanfikce
Má 1. zveřejněná fanfikce, Harry Potter na přání, o Salazaru Zmijozelovi a o kouzlu Specullo, které mění předměty na sklo.
Povídka jednorázová, jednopostavová.

Chladný mrak se táhl nad údolím. Mlha pohlcovala roubené stavby a námraza se rozlézala po oknech. Za jedním oknem se skrývala osoba, mladík, jehož zelené oči a alabastrová pleť se rýsovaly přes sklo. Seděl na černé kovové posteli, nad kterou viselo oprýskané zrcadlo ve stříbrném rámu. Šero mu prolézalo do mysli a on bloudil jako poustevník. Tolik nápadů, tolik myšlenek. V jedné ruce svíral svou hůlku. V druhé nervózně otáčel svůj medailon a stále nepřítomně hleděl kamsi za okno.
Býval mocný a nadaný. Jeho genialita však nebyla jediná vlastnost, která zabírala prostor v jeho hlavě. Cítil temnotu a nejistotu. Bál se, že ho to stáhne.
Šeptal slova. Něco latinsky, zřejmě byste ani nerozuměli. Stále svíral svou hůlku a sledoval dění za oknem. Všiml si tří postav v teplých pláštích, procházejících okolo. Když míjeli jeho okno, podívali se na něj. Zelenooký mladík sebou cukl a vstal, všiml si jejich výrazů. Výrazů naplněných soucitem a současně i znechucením. Stále si něco mumlal.
Bokem oka zahlédl něco kolem sebe. Paranoia mu už vymyla mysl. Napřáhl ruku s hůlkou směrem, kterým zahlédl pohyb. "Specullo!" zařval slovo, které zrovna šeptal. Mířil sám na sebe do onoho oprýskaného zrcadla. Všiml si jasného blesku proudícího do jeho očí.
Když se probral, ležel na své posteli. Že by sen? Ne, to ne. Zvedl se a podíval na sebe do zrcadla. Jeho oči byly najednou jako led, průzračné a bodavé. Dříve černé vlasy měl protkané stříbrnými prameny a cítil příjemný chlad. A sílu. Sílu jakou už dlouho ne. Přimhouřil oči a usmál se. Už neslyšel hlasy, necítil těžkost, která by ho táhla dolů. A už vůbec ne nejistotu. Byl pln nové energie. Neznámé. Chladné a prudké zároveň. A mocné tak, že změní budoucnost.

Runda

27. ledna 2015 v 0:20 | Pomeranč |  Má tvorba
Klimbá mi hlava na stranu
Nervový buňky chcípaj
Z toho stavu se nedostanu
Prasata přes obzor lítaj

Šedá hmota mozková
Dovolenou si vzala
Jen prázdný lahve zbyly tu
Jen ty mi přenechala

Možná se z toho vylížu
A možná taky už ne
Už teď zmítám se v deliriu
Vzpomínky mám jen mlžné

Ještě jeden, prosím.